Nehoda dvou osobních automobilů uzavřela na dvě hodiny dálnici D48

V neděli 18.9.2022 došlo z důvodu nehody dvou osobních automobilů k zastavení provozu na dálnici D48 v katastru obce Rybí na Novojičínsku. U nehody došlo ke zranění jedné osoby, která byla převezena do nemocničního zařízení. Hasiči museli likvidovat i únik provozních kapalin.

Krajské operační středisko hasičů obdrželo informaci o nehodě v sobotu 18.9.2022 v 11:35 hod. Na místo vyrazili profesionální hasiči ze stanice v Novém Jičíně se dvěma zásahovými automobily, a také Zdravotnická záchranná služba a Policie ČR.

Během nehody došlo k převrácení jednoho vozidla na střechu. Hasiči u obou vozidel odpojili autobaterie a zajistili vozidla proti požáru. Z obou vozidel došlo k úniku provozních kapalin na vozovku, které však hasiči ihned posypali sorbentem. Ostatním účastníkům nehody hasiči poskytli tepelný komfort, ať už v zásahových automobilech nebo poskytnutím teplých dek.

Po dokončení vyšetřování nehody Policií ČR asistovali hasiči u nakládky jednoho automobilu na vozidlo odtahové služby. Druhé vozidlo odtlačili mimo komunikaci. Po odklizení vozidel přenechali hasiči místo Policii a vrátili se zpět na základnu.

Informoval npor. Ing. Lukáš Popp, zastupující tiskový mluvčí, HZS Moravskoslezského kraje.

(rp,hasicskelisty.cz,foto:hzs msk)