Neděle na Hradecku: Hasiči zasahovali u dvou vážných dopravních nehod

[ title]
Zraněných jak máku

Jednotky spolu s dalšími složkami IZS zachraňovaly sraženou osobu na kole v Osicích a likvidovaly také následky nehody dvou automobilů u Sadové. Zde došlo ke zranění pěti osob, z toho jedna musela být z vozu vyproštěna.  

První nehoda se stala v Osicích na Hradecku - došlo zde ke střetu osobního automobilu a osoby na kole. Na místě zasahovali také záchranáři spolu s vrtulníkem letecké záchranné služby. Zraněnou osobu transportoval vrtulník do nemocnice. K dopravní nehodě byl přivolán také psycholog hasičů, který poskytl zúčastněným první psychologickou pomoc.


Hlavní silniční tah mezi Hradcem Králové a Hořicemi zablokovala odpoledne vážná dopravní nehoda dvou osobních automobilů v Sadové.
Při nehodě došlo ke zranění celkem pěti osob, z toho jedna osoba zůstala po nehodě ve voze zaklíněna a hasiči ji museli vyprostit.

Smutný konec víkendu. U Radlína hasiči vyprošťovali z auta zraněné

Jednu osobu transportoval do nemocnice vrtulník letecké záchranné služby, další převezly sanitky. Automobily byly po nehodě značně poškozeny, přičemž jeden skončil po nárazu mimo komunikaci v příkopu. Silnice musela být kvůli zásahu a vyšetřování na nezbytně nutnou dobu uzavřena.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS Královéhradeckého kraje)