Na Vysočině hoří víc než kde jinde. Počet požárů výrazně vzrostl

[ title]
Umírají i lidé

V prvním pololetí letošního roku evidují hasiči na Vysočině 569 požárů, což je o 164 požárů více než ve stejném období roku loňského. Za nárůstem počtu požárů stojí hlavně jarní suchém počasí a zvýšená těžba v lesích v souvislosti s kůrovcovou kalamitou.

Počet požárů se zvýšil napříč celým krajem. Rapidní nárůst požárů jsme zaznamenali hlavně na Pelhřimovsku, kde hasiči zasahovali u 105 požárů, což je o 52 požárů více než ve stejném období roku loňského.  

Při požárech v první polovině letošního roku zemřel na Vysočině jeden člověk, ve stejném období loňského roku kraj neeviduje žádné úmrtí v souvislosti s požárem.

 K tragické dopravní nehodě osobního vozidla a motocyklu došlo po poledni dne 25. února 2019 na komunikaci v katastru obce Okarec na Třebíčsku. Vozidla začala po střetu hořet. Motocyklista svým zraněním na místě podlehl.

Deset lidí se při požárech během prvních šesti měsíců letošního roku zranilo. Ve stejném období loňského roku byl počet zraněných u požárů 29.

Hasičům práce přibývá. Vloni zasahovali u rekordních více než 7000 událostí

Před plameny v prvním pololetí letošního roku hasiči evakuovali 79 lidí, v prvních šesti měsících loňského roku jich bylo o osm méně.
Přímá majetková škoda vzniklá požáry v prvním pololetí letošního roku přesáhla částku 59 milionů korun, ve stejném období loňského roku pohltily plameny majetek za 38 milionů korun.

Mezi letošní požáry s největší majetkovou škodou patří červnový požár hoblovacího stroje ve výrobní hale společnosti sídlící ve Ždírci nad Doubravou.  Předběžná majetková škoda vzniklá požárem byla vyčíslena na částku 15 milionů korun.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS Kraje Vysočina)