Na Olomoucku už sucho není. Vydatný déšť vyplavoval domy

[ title]
Stavěly se i hráze z pytlů s pískem

Celkem patnáct situací vyžadující pomoc jednotek z řad profesionálních a dobrovolných hasičů přijala linka tísňového volání hasičů Olomouckého kraje.

Z pohledu lokací se jednalo o výjezdy nejvíce na Přerovsku, Olomoucku a také částečně na Prostějovsku. V Dřevohosticích nejprve místní jednotka vyrazila odčerpávat vodu a k celkovém úklidu jednoho z vyplavených domů. Návazně na to k místu rovněž dorazila profesionální jednotka stanice Přerov z důvodu zajištění vodou podemletého sloupu elektrického vedení.

Během jízdy k zásahu jednotka narazila na dopravní nehodu, hasiči místo události zabezpečili a pokračovali ke zmiňované situaci v Dřevohosticích. V Oseku nad Bečvou si místní jednotka dovezla několik pytlů s pískem z centrálního hasičského skladu v Lipníku nad Bečvou a provedla zabezpečení komunikace proti naplavování vody s bahnem.

Podobnou pomoc zajistili i hasiči v Lipníku nad Bečvou poté co voda z chodníku zatékala do prodejny, hasiči v místě vystavěli zábrany pomocí pytlů z pískem. V Rouské na Přerovsku hasiči provedli oplach komunikace od bahna.

Chtěli jsme déšť, tak ho máme. Ranní bouřky porazily 16 stromů

Zaplavenou komunikaci bahnem s uvězněním dvou vozidel řešili také hasiči v Bělotíně na Přerovsku. Jednalo se o bahno na ploše zhruba sto metrů, vozidla se podařilo vytáhnout pomocí traktoru. Hasiči návazně provedli důkladný oplach komunikace.

Hasiči na Olomoucku pak vyrazili ještě k dalším několika událostem spojené s vydatný deštěm.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS Olomouckého kraje)