Na Mělnicku hořela střecha objektu na výrobu potravin

Hašení ztěžovaly fotovoltaické články

V sobotu 10. července zasahovali hasiči u požár střechy výrobny potravin a stravovací provozovny v Kostelci nad Labem na Mělnicku.

Ještě před příjezdem hasičů došlo k samovolné evakuaci 12 zaměstnanců a 15 zákazníků, všichni vyvázli bez zranění.

Po příjezdu prvních jednotek k požáru bylo upřesněno, že střecha budovy o půdorysu 80x30 metrů je zcela zasažena.Na střeše zasažené budovy se nacházely fotovoltaické články, které značně komplikovaly hašení. K likvidaci požáru bylo nasazeno osm vodních proudů, včetně těch z výškové techniky.

Střecha v plamenech, obyvatel domu v kouři. Nic moc pro zdraví

Hasičům se podařilo dostat oheň pod kontrolu až po čtyřech hodinách, kdy mohl velitel zásahu ohlásit operačnímu středisku lokalizaci. Dále probíhalo rozebírání konstrukcí a vyhledávání a dohašování skrytých ohnisek.

Dnes ráno se na místě sejdou hasičští vyšetřovatelé spolu s experty Technického ústavu požární ochrany Praha a s kriminální policií, aby společně pátrali po přesné příčině vzniku požáru. Předmětem dalšího vyšetřování bude i stanovení výše škody.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS Středočeského kraje)

Na místo nehody letěl vrtulník

19.8.2022 10:00:00

Od desáté hodiny dopolední (18.08.2022) zasahovali profesionální hasiči ze stanice Valašské Meziříčí a města Rožnov pod Radhoštěm u dopravní nehody osobního vozidla a sanitky, která převážela pa...

Požár elektrokoloběžky

17.8.2022 07:00:00

Úterní požár své elektrokoloběžky zachytil na video majitel. V tomto případě byla na vině technická závada a majitel nic nezanedbal. I přesto varujeme, pořádně si rozmyslete, kde zařízení s akumul...