Marná snaha hasičů. Pes se odsoudil k smrti, zmizel v hlubinách skály

[ title]
Hasiči se prokopali do hloubky tří metrů

Jak jsme již informovali, hasiči se pokoušeli zachránit psa, který při sobotním honu zalezl do zbouraného kamenolomu u Bernartic, kde zůstal uvězněn. Jedná se o hrubosrstého jezevčíka.

Včera ráno vyrazili mezi Bernartice a Vidice na Tachovsku pražští hasiči s USAR teamem, speciálním Vyhledávacím a záchranným odřadem (a přivezli s sebou echolokátory.

Od devíti hodin dopoledne hasiči pokračovali v usilovném kopání. Během dne několikrát nasadili echolokátor, díky kterému věděli, že pes žije.
Velmi silnou odezvu hasiči zachytili na přístroji před třetí hodinou odpoledne. Ta byla pro další postup stěžejní, navedla hasiče na správný směr.

Za necelou hodinu a půl se hasiči dostali tak blízko, že psa zachytila štěrbinová kamera, a za dalších padesát minut je od sebe dělil ani ne půl metru.
Když už byli hasiči téměř na dosah, vystresovaný pes se schoval do sítě chodeb. Hasiči se prokopali až do míst, kde ho spatřili naposledy. Dál už ho nezachytila ani štěrbinová kamera, ani echolokátory.

Ve skalách u Bernartic bojují hasiči o život psa. Už je tři dny bez vody a potravy

Hasiči se prokopali do hloubky tří metrů. Dál už pokračovat nemohou s ohledem na neúměrné ohrožení jich samotných. Terén je velmi nestabilní a v případě pokračování hloubení hrozí sesunutí svahu. Velitel zásahu se v 19:30 hodin, to znamená po 34,5 hodinách od nahlášení události na tísňovou linku, rozhodl zásah ukončit.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS Plzeňského kraje)