Majitel autoservisu bojoval s požárem, nedopadl vůbec dobře

[ title]
Požár napáchal nemalé škody

Včera odpoledne zasahovaly tři jednotky hasičů u požáru autoservisu na ulici Masarykova v Koryčanech na Kroměřížsku.  Autoservis se nacházel v blízkosti čerpací stanice pohonných hmot.

U hořící autodílny byl i majitel, který hasičům sdělil, že uvnitř je svařovací acetylénová souprava. Hasiči soupravu začali ochlazovat jedním vysokotlakým proudem vody. Naštěstí svařovací souprava nebyla v blízkosti hořícího automobilu a mohla být následně vynesena z hořícího autoservisu.

Majitel byl popálený a zřejmě se při hašení nadýchal i horkých zplodin hoření. Ošetřující lékař si proto vyžádal přílet vrtulníku Letecké záchranné služby, který zraněného muže transportoval do nemocnice v Brně.

Ještě před odletem do nemocnice majitel servisu sdělil vyšetřovateli hasičů, že chtěl opravovat svůj vlastní osobní automobil. Po nějaké době po nastartování vozu zjistil v prostoru u výfuku plameny. Vznikající požár se snažil uhasit hasicími přístroji.Při hašení se ale popálil a nadýchal zplodin hoření. Požár zničil kromě automobilu majitele servisu další dvě osobní vozidla, vjezdová vrata do objektu a podhled uvnitř budovy. Vnitřní prostory autoservisu jsou silně zakouřené. Včasným zásahem nedošlo k ohrožení čerpací stanice pohonných hmot.

Za málo to nebylo. Třímiliónový požár autodílny v Kaplici-nádraží

Příčina vzniku požáru zůstává v šetření. Škoda vzniklá požárem byla určena v předběžné výši 500 000 korun. Rychlým zásahem byly uchráněny hodnoty v předběžné výši 3 miliony korun.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS Zlínského kraje)