Kamion na dálnici D5 prorazil svodila, pak i nádrž s naftou

[ title]
Náklaďák skončil v potoce a znečistil ho

Včera zasahovali profesionální jednotky ze stanic Hořovice a Beroun u nehody nákladního automobilu na plzeňské dálnici D5 za 26. kilometrem ve směru do Prahy.  

Na místo byla také včetně policie povolána zdravotnická záchranná služba, protože už první nahlášení hovořilo o tom, že kamion je mimo dálnici, a nebyla tak přesná informace o zraněných osobách.

Po příjezdu na místo bylo potvrzeno, že jde o vozidlo, které prorazilo dálniční svodidla a následně skončilo na boku v

říčce Litavka. Velitel zásahu si k nehodě povolal ropný kontejner, protože z proražené nádrže vozidla unikaly pohonné hmoty do potoka a bylo nutné zbylou naftu přečerpat do barelů.

O události byl informován zástupce životního prostředí a současně i vedení Povodí Vltavy. Řidiči pomohli z vozidla zaměstnanci Střediska správy a údržby dálnic, kteří na místě pracovali, takže byl před příjezdem jednotky mimo kamion.

Havárie kamionu s proraženou nádrží uzavřela na čtyři hodiny hradeckou dálnici

Po prvotním ošetření zdravotnickou záchrannou službou byl pak převezen do nemocnice. Z nákladního automobilu bylo přečerpáno asi 700 litrů nafty, kterou hasiči předali specializované vyprošťovací firmě, která zajistila vytažení kamionu z koryta Litavky.

Dálnice byla po celou dobu průjezdná jedním jízdním pruhem, přesto se tvořily dlouhé kolony.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS Středočeského kraje)