Jsou teď bez domova. Požár dřevostavbu majitelům zcela zničil

[ title]
Třetí nejvyšší evidovaná škoda  

Do královéhradecké ulice Na Přebytku spěchalo v neděli ráno hned pět jednotek požární ochrany kvůli požáru dřevostavby rodinného domu. Při příjezdu jednotek na místo události se nacházeli všichni obyvatelé mimo objekt, nikdo nebyl zraněn.

 Na likvidaci požáru nasadili hasiči několik vodních proudů, plameny však zasáhly celou budovu. Vzhledem k faktu, že se jednalo o dřevostavbu se specifickou konstrukcí, bylo hašení pro zasahující jednotky obtížné.

Požár se podařilo hasičům lokalizovat a posléze zcela zlikvidovat. Příčina vzniku požáru se vyšetřuje, Škoda, kterou plameny napáchaly, byla předběžně vyčíslena na 5 milionů korun.

Díky zásahu hasičů se podařilo uchránit hodnoty ve výši asi 400 tisíc korun. Tento požár se řadí mezi tři události s nejvyšší škodou, u kterých hasiči v Královéhradeckém kraji letos zasahovali.

Požár dřevostavby v Ostravě-Krásném Poli se škodou deset milionů (VIDEO)

Škodu ve výši 5 milionů korun eviduje HZS KHK u požáru sušicího stroje ve výrobním podniku v Broumově (18. 3. 2019) a škodu ve výši 4 milionů napáchal tragický požár chalupy ve Velké Úpě, při kterém jedna osoba zahynula (22. 2. 2019).  

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS Královéhradeckého kraje)