Jihočeši: Tři ranní nehody s jedním úmrtím. Řidič zemřel u Prasetína

[ title]
Mezi spolucestujícími byla i těhotná žena

Jestli bylo příčinou náledí, nepozornost řidičů či další skutečnosti, bude šetřit Policie ČR. Nicméně včera v ranních hodinách došlo na Strakonicku a Táborsku ke třem nehodám, z nichž jedna skončila tragicky.  

Vážná dopravní nehoda se stala u Dolních Hořic, části obce Prasetín, kde došlo ke střetu osobního auta s nákladním autem. K nehodě vyjely všechny složky integrovaného záchranného systému.

Po srážce zůstal v osobním autě zaklíněn řidič. Hasiči ihned zahájili vyprošťování a během několika minut předávali osobu zdravotníkům ZZS. U nehody mezitím přistál vrtulník LZS. Bohužel i přes veškerou snahu záchranářů se nepodařilo řidiče oživit, lékař konstatoval smrt.Všechny složky integrovaného záchranného systému byly povolány k další dopravní nehodě, která se stala u obce Dříteň, části obce Radomilice. Havaroval zde osobní automobil, který po zledovatělé vozovce skončil v příkopu. Řidič si nestěžoval na žádné zranění, jeho těhotnou spolujezdkyni si převzali zdravotníci ZZS.

Havarovalo se na kluzských silnicích, jiná nehoda byla i se zraněním

Třetí nehoda se stala u Droužetic, části obce Černíkov. Zde havarovala řidička osobního automobilu značky Citroen C3. Nehodu nahlásila sama řidička, která podle svých slov nebyla nijak zraněná.

Dodala, že vůz se převrátil na střechu a kouří ze z něj. Hasiči provedli zabezpečení auta a po ukončení šetření policistů provedli úklid vozovky.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS Jihočeského kraje)