Invalida na vozíku jen bezmocně trpěl, když ho zraňovaly plameny

[ title]
Pohotově zasáhli náhodní svědci

Včera krátce po jedné hodině odpolední viděli obyvatelé obce Žeranovice na Kroměřížsku valící se kouř z oken jednoho z rodinných domů. K němu se rychle rozběhli dělníci, pracující na protějším objektu, kteří upozornili na požár majitele domu.  

Hořelo v přízemí rodinného domu, kde došlo v jedné místnosti k požáru, který se naštěstí díky pohotovému jednání dělníků a majitele domu nerozšířil.

Muži totiž použili přenosný hasicí přístroj, kterým požár téměř uhasili. Hasiči po svém příjezdu nasadili jeden vysokotlaký proud, kterým požár dohasili.

V místnosti, kde k požáru došlo, se nacházel senior na invalidním vozíku, který utrpěl popáleniny na horní části těla. Přivolaní záchranáři mu poskytli první pomoc, ale vzhledem k vážnému zdravotnímu stavu, byla muži přivolána letecká záchranná služba.

Na starším muži se v kuchyni vzňalo oblečení. Svému zranění na místě podlehl

Hasiči asistovali při transportu muže do vrtulníku, který jej následně převezl do popáleninového centra do Brna. Vyšetřovatel hasičů podle prvotního ohledání označil příčinu jako technicku závadu.

Škodu na majetku vyčíslil vyšetřovatel s majitelem nemovitosti na 250 tisíc korun a uchráněné hodnoty se vyšplhaly na tři milióny korun.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS Zlínského kraje)