Hasiči v Krnsku vyprošťovali zavaleného dělníka. Muž zával nepřežil

[ title]
Nasazení i speciální techniky

Včera zasahovali hasiči ze stanice Mladá Boleslav u případu zavaleného dělníka v hlubokém výkopu pro kanalizaci v obci Krnsko na Mladoboleslavsku.  

Zároveň byl poplach vyhlášen také dobrovolným hasičům obce Bezno. Operační důstojník prověřoval i možnost nasazení sacího bagru ze Záchranného útvaru HZS ČR nebo místních soukromých společností. Současně s hasiči k události vyjela Policie ČR a zdravotnická záchranná služba, která na místo povolala také vrtulník.

Před příjezdem hasičů se snažili zavaleného muže vyprostit jeho kolegové. Velitel zásahu po příjezdu na místo konstatoval, že dostupnou těžkou techniku není efektivní povolávat. Rozhodl o nouzovém zajištění výkopu a ručním vyprošťování zraněného.

Strom a zemina. Zavaleného muže vyprostili hasiči velmi rychle (VIDEO)

Hasiči na dně výkopu muže po celou dobu záchranných prací resuscitovali. Po více než půlhodině mimořádně fyzicky namáhavé práce měl dělník vyproštěnu horní polovinu těla a jednu nohu. Přes maximální nasazení všech zúčastněných lékař konstatoval úmrtí.

Hasiči dokončili stabilizaci výkopu a muže zcela vyprostili. Následně tělo ohledal koroner a Policie ČR. Člen týmu posttraumatické péče HZS Středočeského kraje na místě mimořádné události poskytoval první psychickou pomoc kolegům zesnulého.

Okolnosti a příčinu vzniku této tragické události vyšetřuje Policie ČR – útvar Služby kriminální policie a vyšetřování.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS Středočeského kraje)