Fičák Sabina už řádí druhý den. Zabila řidiče a lámala, co se dalo

[ title]
Vážná situace v mnoha krajích

V souvislosti se silným větrem začali hasiči vyjíždět od půlnoci, nicméně největší nápor zažívali ve včerejších ranních hodinách.  

Od půlnoci do 03,00 hodiny vyjížděli hasiči k 59 událostem spojeným se silným větrem, mezi 03,00 a 05,00 jich už bylo 132 a během hodiny mezi 05,00 a 06,00 dokonce 174. Přitom průměrně denně vyjíždějí k 162 technickým zásahům, kam právě popadané stromy a větve patří.

Situace se zatím stále zhoršuje, což je dáno i tím, že lidé vyrazili do práce. Od 06,00 do 07,00 vyjížděli hasiči k 259 událostem.

Nejhorší situace je ve Středočeském, Jihočeském, Plzeňském a Karlovarském kraji a také hlavním městě. Například v na Sokolovsku řidič narazil do spadlého stromu, osobní vůz se po nárazu převrátil a šofér zahynul. Jeho spolujezdkyně utrpěla vážné zranění.

Silný fukejř se opět vrátil. Zase lámal stromy a potrápil i řidiče

Hasiči vyjížděli převážně k popadaným stromům a větvím, mnohdy se jedná o vícečetné události. Dále se jedná o utržené plechy, desky nebo tabule. V Praze na Zličíně zasahovali hasiči u uvolněného zábradlí, v Bohnicích a Modřanech spadl strom na auto, stejně jako v noci na Libinském Sedle, kde došlo ke zranění.

Strom, který hrozil pádem na elektrické vedení a dům museli zase hasiči odstranit v Hronově – Zbečníku v Královéhradeckém kraji.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj: GŘ HZS ČR)