Dvě děti a dva dospělí. Zemřeli při srážce s vlakem v Černožicích

[ title]
Signalizační výstražné zařízení na přejezdu fungovalo

Oznámení o železniční dopravní nehodě přijalo krajské operační a informační středisko hasičů v neděli těsně před 15. hodinou. K nehodě mělo dojít na železničním přejezdu v obci Černožice, vlak zastavil asi 300 metrů od přejezdu.

Na místo události spěchali profesionální hasiči z Jaroměře a vyrozuměna byla také drážní jednotka hasičů SŽDC. Velitel zásahu zároveň povolal z centrální hradecké stanice evakuační autobus.

Nehoda měla bohužel tragické následky, v osobním voze zahynuli čtyři lidé. Podle dostupných informací to byly dvě děti ve vělu osmi a pěti let a dva dospělí. Byla to nehoda s největšími tragickými následky za uplynulých 15 let. Z cestujících ve vlaku nebyl nikdo zraněn.

 Evakuačním autobusem HZS byli lidé dopraveni na nádraží v Hradci Králové. Hasiči dále zajišťovali místo nehody, asistovali Policii ČR a následně pomohli jednotce SŽDC s vyproštěním osobního vozidla.

Střet osobního vozidla a vlaku měl tragické následky. Pro řidiče osobáku.

Za tímto účelem se dostavila na místo události jednotka z centrální hradecké stanice s technickým kontejnerem. Po 18. hodině byly vyprošťovací práce ukončeny a jednotky se vracely zpět na stanice. Místo události si převzala jednotka HZS SŽDC.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS Královéhradeckého kraje)