Auto plné asfaltu havarovalo, vyprošťovala ho tři hasičská vozidla

[ title]
Část asfaltu skončila v požární nádrži

Hned tři speciální hasičská vozidla – automobilový jeřáb Terex/Demag z Opavy a dva vyprošťovací speciály MB Actros Bizon a Tatra 815 Omars z Ostravy – musela vytahovat v Jakartovicích na Opavsku nebezpečný nákladní automobil s asfaltovou obalovanou směsí. Vozidlo bezmocně viselo nad požární nádrží a držené pouze mohutným stromem.

Hrozil pád těžkého vozidla do vody a únik nafty z palivové nádrže. Hasiči museli nejprve odřezat poničené kovové zábradlí a část dřevin, odtlačit s pomocí techniky velké kusy betonu.

Nejtěžším úkolem bylo zkombinovat sílu speciální hasičské techniky tak, aby se nepoškodila palivová nádrž havarovaného nákladního auta a nedošlo k jeho dalšímu poškození vozidla, navíc velmi nestabilního.

Hasiči vyprošťovali kamion, skončil i s nákladem štěrku v příkopu (VIDEO)

Po několika postupných krocích byl nákladní automobil zpět na silnici na kolech. Asi polovina nákladu asfaltové směsi, určené pro výstavbu či opravu silnice, skončila v požární nádrži.

Odtěžení a následný úklid je již povinností majitele úspěšně vyproštěného vozidla. Do odtoku z požární nádrže hasiči preventivně položili několik sorpčních hadů. Řidič vyvázl bez zranění.

(pšt, hasicskelisty.cz, zdroj a foto: HZS MSK)